Sosyal Medya Danışmanlığı

sosyal medya danışmanlığı hizmetleri

Sosyal medya danışmanlığı, belki de son yılların hem bireysel hem de kurumsal taraftaki en önemli kalemleri haline gelmiş durumdadır. İnternet kullanıcılarının günde en az 1 kere ziyaret ettiği sosyal medya platformları, nitekim kitleye erişim ve potansiyel müşterilere ulaşma yolları arasındaki en pratik ve en önemli araç haline gelmeyi başarmıştır.

Bunlarla birlikte doğrudan SEO çalışmaları üzerinde yadsınamayacak büyüklükte bir etki gösterdiği gerçeğinin ortaya çıkması, sosyal medya danışmanlığı sektörünü de meydana getirmiştir.

Sosyal medya danışmanlığı neden önemli?

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki hem bireysel hem de kurumsal tarafta, kişisel yollarla sosyal medya yönetimi sağlanabilir. Ancak, ilk dönemlerinin aksine sosyal medya platformları ve kullanıcı etkileşimleri, profesyonel bir dokunuş gereksinimini ortaya çıkarmış durumdadır.

Aktif kullanım ve etkileşim söz konusu olduğunda, arama motorlarının dahi önüne geçebilen bir yapı kazanan sosyal medya, nitekim en büyük direk ve dolaylı reklam platformu haline de bürünmüştür.

Marka bilinirliği, potansiyel müşteriler ve ziyaretçiler ile kurulacak etkileşim, sorunlara acil müdahale ve güncelliğini koruyan paylaşımlarla desteklenen resmi sosyal medya hesapları, kullanıcılar tarafından ilgi ile takip edilmektedir.

Bu bağlamda, sosyal medya kanallarının sayısı onlarla ifade edilmeye başlanan ve her birinde ayrı ayrı profesyonel varlık sürdürülmesi gerektiği hesaba katıldığında, ortaya sosyal medya danışmanlığı hizmeti çıkmıştır.

Sosyal medya kullanımının önemini artıran bir diğer madde ise belirtildiği gibi kullanıcıların, internet kullanım alışkanlıklarını sosyal medya tarafına kaydırmış olmalarıdır.

Her ne kadar riskli bir açıklama olsa da rahatlıkla söylenebilir ki sosyal medya platformlarında varlığını gösteremeyen tüm girişimler, en nihayetinde sadece rakiplerinin gerisinde kalan ve kullanıcılar tarafından destek görmeyen platformlar haline gelecektir.

Hem trafik hem de e-ticaret kaynağı potansiyelinin en üst seviyede olduğu sosyal medya platformları, bütünüyle ele alınmalı ve doğru paylaşımlar, bilgilendirme metinleri, ürün tanıtımları ve marka algısı oluşturmaya yönelik etkileşimler için en doğru biçimde kullanılmalıdır.

Sosyal medya danışmanlığı ve SEO ilişkisi!

Açıkça söylenebilir ki her ne kadar arama motorlarına kıyasla sosyal medya kullanımının ve aranma hacminin yükselmesi, beklenenin aksine başta Google olmak üzere tüm arama motorları tarafından olumlu ve ilgi ile karşılanan bir gelişme olmuştur.

Üstelik son yıllarda, SEO çalışmalarının önemli bir bölümünü sosyal medya çalışmaları oluşturmaya başlamıştır. SEO-Sosyal Medya-Adwords üçlüsünü yakalayabilen kurumsal müşteriler, belki de umduklarına en etkili ve kısa sürede erişenler arasında yerini almıştır.

Sosyal medya ile desteklenen internet siteleri, hem arama motorları hem de kullanıcılar tarafından bir adım öne taşınmaya başlamıştır. Nitekim sosyal medya danışmanlığı, SEO ile birlikte çok ciddi bir çalışma alanı haline gelmiştir.

Sosyal medya danışmanlığı; itibar yönetimi ve kitleye erişim için en doğru biçimde kullanılmalıdır. Profesyonel etki ve yaklaşım, her alanda olduğu gibi sosyal medya üzerinde de kullanıcılar tarafından kolaylıkla algılanmaktadır.

Kullanıcıların sosyal medya ve arama motoru kullanım oranı!

Sosyal medya etkileşiminin, arama motorlarını geride bırakması, sosyal medya danışmanlığı için önem katsayısını artırmaktadır.

Sosyal medya danışmanlığı nedir?

Kısaca özetlemek gerekirse sosyal medya danışmanlığı; kullanıcı etkileşimini en üst düzeye taşımak için yapılacak çalışmaların bütünüdür. Görsel veya video destekli paylaşımlar ile dolaylı olarak marka algısını oluşturarak veya güçlendirerek, alanınıza yönelik en iyi takipçi kitlesi meydana getirilir. Bu kitleyi potansiyel müşterileriniz haline dönüştürmek ve popüler konuları bünyenizdeki ürün veya hizmetlerle bütünleştirerek, popülerliğinizi devam ettirmek adına yapılan sosyal medya çalışmaları için verilebilecek söz konusu bu temel örnekler, sosyal medya danışmanlığının başlıca uğraşlarındandır.

Sosyal Medya Danışmanlığı süreçleri!

Popüler sosyal medya platformlarındaki varlık analizi!

Daha önce de belirtildiği gibi artık sosyal medya platformları, onlarla ifade edilen örneklere ulaştı. Her ne kadar sayı giderek artsa da kullanıcıların tercihleri ve bu platformların doğal ve dolaylı etkisi farklılık gösteriyor. Bu bağlamda etkisini kaybetmeyen ve kitle tutulabilen tüm sosyal medya platformlarında, sosyal medya danışmanlığı hizmeti kapsamında kurumsal varlık sürdürme çalışmaları yapılmaktadır.

Doğru ve sürekli etkileşim sunacak takipçi edinimi!

Önemli sosyal medya kanallarındaki varlık edinimi sonrasında gelen kitle edinimi, profesyonel bir şekilde ve süreklilik sunacak boyutta hazırlanmalıdır. Markanız, hizmetleriniz veya ürünleriniz konusunda uzun vadede olumlu sonuçlar edinilmesini sağlayan kullanıcı kitlesi oluşturulması, en önemli adımalar  arasında yer almaktadır.

Sosyal medya kitlesinin potansiyel müşter haline dönüştürülmesi!

Varlık ve kitle ediniminin akabinde, oluşan bu yoğun kitlenin potansiyel müşteriler haline getirilmesi için titizlikle ve devamlılığını koruyacak biçimde çalışmalar gerçekleştirilmelidir.

Sosyal medya danışmanlığı çerçevesinde; marka bilinirliliği, ürün tanıtımları ve müşteri kazanımı için gündemi yakalayan ve edinilen kitleye yönelik güncel paylaşımlar gerçekleştirilmeye başlanmaktadır.

Sosyal medya danışmanlığı için neden bizi tercih etmelisiniz?

Sosyal medya danışmanlığı, belki de günümüzün en etkili itibar yönetim kanalları arasında önemli bir yer etmiştir. “seosefi.com” olarak bizler, sunmuş olduğumuz bu hizmet kapsamında, daimi olarak kullanıcı eğilimlerinin takip edilmesi, kullanıcı üstündeki marka algısının en üst seviyeye getirilmesi ve uzun vadede etkileşimlerin daima pozitif tutulması için profesyonel bir bakış açısı ile sosyal medya danışmanlığı hizmeti sürdürmekteyiz.

Tıpkı SEO tarafında olduğu gibi sosyal medya tarafında da tecrübe ve sürdürülebilirlik, birinci önceliklerdendir. Ne mutluyuz ki hem tecrübe hem de sosyal medya analizlerimiz ile müşterilerimiz nezdinde de olumlu geri dönüşleri yakalamaktayız.

Bu süreci, diğer çalışmalarımızla da birlik haline getirerek, en doğru ve sağlıklı adımı kurumsal müşterilerimiz ile birlikte geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz ve yaşamaya da devam edeceğiz.